Mutluluk Çubuğu

Mutluluk Çubuğu
Oylar
0.0/5 derecelendirme (0 oy)
  • Last update: 28 Şubat 2015
  • Sürüm: 1.0
  • İndirenler: 286
  • Yazar: Andromed
  • Lisans: Ercan ATAY
  • Boyutu: 3.25 MB

 

Mutluluk çubuğunun tıbbi adı ‘penil protez’dir. Sertleşme sorunu ilaç tedavisiyle çözülemeyen erkeklerde, penile cerrahi müdahaleyle takılan bir araçtır.

 

Mutluluk çubuğu orta yaşı geçmiş erkekler dışında, genç erkeklere de uygulanabiliyor mu ?

Mutluluk Çubuğu; doğuştan anatomik yapı bozukluğu, travma, şeker hastalığı ve buna benzer organik faktörlere bağlı rahatsızlıklara sahip genç erkeklere de uygulanabiliyor.

 

Erektil disfonksiyon, yani sertleşme güçlüğünün ilaçla tedavisi yaygın kullanım alanı bulmasına rağmen her hastada başarılı olamamaktadır. Bu durumda penile yapılan enjeksiyonlarla tedavi gündeme gelmektedir ki, bu da hastaların her zaman tercih ettiği bir yöntem değildir. Bunun sebebi de her ilişki öncesinde hastanın belli bir ilacı peniline enjekte etmek zorunda olması ve bu sırada ağrı hissetmesidir. Bu ilk adım yöntemlerden fayda görmeyen hastalara önerimiz ise halk arasında mutluluk çubuğu olarak isimlendirilen penil protez uygulamasıdır. Bu operasyon sırasında normalde içine kan dolarak sertleşmeyi sağlayan kavernöz yapıların içine özel üretilmiş protezler yerleştirilerek penilte cinsel ilişkiye yetecek bir sertlik elde edilip cinsel birleşme temin edilir. Hastaya yerleştirilebilecek protezlerde malleable ve inflatable olmak üzere 2 tiptir. Malleable protezler içindeki helezon gümüş tel sayesinde bükülebilen protezlerdir. İnflatable olan tipler doğal olana en yakın olan şişirilebilir tip protezlerdir. Hasta bir pompa ile ilişki öncesi sertliği sağlayıp ilişki sonrasında da penili sönük duruma getirebilir.

 

Bir yorum yapın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. İsterseniz aşağıdan oturum açabilirsiniz.